Muzikanti

kapela na svadbu - husle
Jakub Líška
husle

K hre na husle ma priviedol otec-huslista. Absolvoval som základnú umeleckú školu, od detstva som hrával vo folklórnych súboroch a ľudových hudbách zameraných na tradičnú ľudovú hudbu. Neskôr som sa od slovenskej cigánskej hudby dostal k maďarskej a k tzv. "kaviarenskej" hudbe, ktorej sa venujem dodnes. Okrem toho hrám tiež v elektro-akustickom projekte Fallgrapp, ktorý vedie môj brat.

živá hudba - Salon Orchestra
Lukáš Baran
viola, manažér kapely

Popri štúdiu huslí na základnej umeleckej škole som sa už v detstve začal venovať ľudovej hudbe. Druhý stupeň ZUŠ som absolvoval v hre na violu a mimo hrania klasickej hudby som pôsobil vo viacerých kapelách v Dubnici nad Váhom. V súčasnosti sa venujem skôr kaviarenskej a cigánsko-maďarskej hudbe, avšak nezanevrel som ani na tradičnú slovenskú.

cimbalová hudba
Rudolf Baláž
cimbal

Už od detstva som pôsobil v rôznych cimbalových kapelách. Dlhé roky som bol členom FS Vršatec pod vedením primáša Dušana Berkyho. S cimbalom som prešiel kus sveta a pravidelne som hrával v rôznych podnikoch nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

kapela na svadbu - basista
Pavol Borák
kontrabas

Pochádzam z muzikantskej rodiny, a preto sa kontrabasu venujem už od malička. Vždy ma inšpirovala maďarská cigánska cimbalová hudba, z ktorej sa odráža aj štýl mojej hry. Počas svojej muzikantskej kariéry som hrával v rôznych kapelách či už doma, alebo v zahraničí.